Рай і пекло в Галичині. Огляд преси

Впродовж тижня увага галичан була прикута до виборів глави УГКЦ які проходили у Брюховичах під Львовом.

 «У четвер виборчий синод єпископів обрав верховного архієпископа УГКЦ. Святіший отець Венедикт XVI потвердив і поблагословив цей вибір. Ним став наймолодший єпископ в УГКЦ наш земляк владика Святослав Шевчук, - пише газета «Галичина».

- Батько новообраного глави Церкви родом із Брошнева-Осади на Рожнятівщині. Новопосталий глава склав перед синодом єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

Владика Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року в Стрию Львівської області. У 1991—1992 роках навчався в Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у  м. Буенос-Айресі (Аргентина), а в 1992—1994 рр. — у Львівській духовній семінарії.

Дияконські та священичі свячення отримав 1994 року. У 1994—1999 рр. навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’ї візантійської богословської традиції.

У 2002—2005 роках — голова секретаріату та особистий секретар блаженнішого Любомира, адміністратор Патріаршої курії у Львові. З червня 2007 р. — ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

14 січня 2009 року Папа Венедикт XVI поблагословив рішення синоду єпископів УГКЦ про призначення отця доктора Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba. 10 квітня 2010 року його призначено апостольським адміністратором цієї єпархії».

В Івано-Франківську тривають роботи по спорудженню величного храму УГКЦ за гроші міської влади. Газета «Репортер» розповідає:

«Івано-Франківський мікрорайон «Пасічна» вже понад десять років будує Собор Преображення Господнього… Розміри храму дуже пристойні – по 50 метрів у ширину, довжину та висоту. Відтак, це має бути одна з найбільших церков Прикарпаття… ця церква стала першою у Франківську, до спорудження якої долучилась і влада.

За словами отця Бориса Гобира, пасічнянського священика, колишній міський голова З.Шкутяк та міськрада багато та регулярно допомагали у будівництві храму. Проте, будівля є дуже вартісною, тож закінчити її не можуть і донині.

«Громада працює на межі своїх сил і дати більше, ніж зараз, вона не може, – запевняє священик. – Звісно, меценати нам теж допомагають, але масштаби дуже великі, тому це ніяк не вирішує проблеми. За допомогою меценатів ми зараз купуємо багато коштовних внутрішніх речей для церкви: іконостас, престол, освітлення. Але благоустрій ми не осилимо».

Секретар міськради Руслан Марцінків каже, щоб закінчити усі роботи, потрібно більше коштів, ніж місто може дати. «Ми передбачаємо у бюджеті розвитку закласти приблизно 400 тис. грн., а орієнтовно треба як мінімум 1-1,2 млн. грн., – говорить Марцінків. – Тому, зважаючи на те, що мікрорайон Пасічна розбудовується, ми плануємо звернутись до тих забудовників, які зараз там працюють, аби вони теж доклалися до цієї справи. Вклад тих будівельників, яких ми хочемо запросити, може бути не коштами, а будматеріалами чи роботами. Це відчутно здешевить процес».

В Івано-Франківську вирішили відтворити рай, щоправда, на доволі обмеженій території. Газета «Галицький кореспондент» пише:

«Про закладення Біблійного саду в Івано-Франківську цими днями оголосили науковці Прикарпатського національного університету імені Стефаника...

Невдовзі на околиці Івано-Франківська, в урочищі Дем'янів Лаз можна буде побачити і кущ "неопалимої купини", в якому Бог явився Мойсеєві, і дерево гофер, з якого був побудований Ноїв Ковчег, і дерево ситтім, з якого була виготовлена скинія заповіту, і ліванський кедр, яким був облицьований усередині Храм та палац Соломона і з якого був витесаний хрест для розп'яття Ісуса Христа...

Окрім того, франківські ботаніки на експериментальних ділянках успішно вирощують сочевицю харчову (сою). У біблійні часи … Яків нагодував свого зголоднілого брата Ісава, коли викупив у нього первородство і став основоположником 12 колін Ізраїлевих.

Вирощують у нас і лілію білу, про яку Христос говорив, що вона вдягається гарніше, ніж Соломон у всій своїй славі.

Ще одна старозавітна рослина - дерево ситтім, з якого, як сказано в Біблії, було виготовлено ковчег скинії заповіту.

Для вирощування більшості рослин Біблійного саду доведеться все-таки побудувати оранжереї, яких тепер в ботанічному саду, м'яко кажучи, дуже бракує. Взагалі, коли під час презентації проекту було оголошено перелік труднощів, які треба подолати франківським ботанікам, довелося сильно здивуватися оптимізму науковців.

Відсутність державного фінансування, недостатня матеріально-технічна база, відсутність спеціалізованих приміщень, недосконала зрошувальна система, брак технічного і наукового персоналу - в таких умовах важко навіть уявити, як виросте райський сад».

Поки для властьімущих та для священників у місті будують рай, то для мешканців Івано-Франківська, схоже, вдалося організувати тільки пекло, причому, прямо під вікнами їхніх осель. Газета «Західний кур’єр» досліджує тему паркування автотранспорту в столиці Прикарпаття:

«У мікрорайонах міста водії частенько так щільно заставляють транспортом кожен клаптик землі, що мешканцям багатоповерхівок буває нелегко вибратися з під’їзду. Іноді й газони, і дитячі майданчики перетворюються на місця для паркування. Не менша проблема і в  центральній частині міста. Тут водії залишають авта де завгодно, навіть на тротуарах, витісняючи з них пішоходів.

Сьогодні потреба залишити  машину на парковці коштує  дві гривні за годину. Здавалося б, терпимо. Втім… чимало водіїв відмовляються оплачувати парковку. Причому роблять це не надто ввічливо.

Ніби на підтвердження цієї розповіді за кілька метрів від нас припарковується машина з курсантами юридичного університету. На вимогу паркувальника заплатити дві гривні майбутні міліціонери демонструють неабиякі знання нецензурної лексики. Тільки почувши, що поряд представники преси, курсанти від’їжджають від парковки.

Що ж буде, коли ціна за паркову зросте? Нагадаємо, нещодавно Івано-Франківська міська рада ухвалила положення про збір за місця паркування транспортних засобів. Згідно з Податковим кодексом міськрада визначила ставку збору за паркування авто на рівні 0,03% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр. Оскільки стандартне місце для паркування визначене у розмірі 12 кв. метрів, то плата за паркування мала б зрости з 2 до 3,5-4 грн. за годину.

Більшість водіїв… в один голос твердять про  дороговизну місць для паркування. Тому й дехто навіть не соромиться заявляти, що і далі паркуватиметься «де завгодно, тільки не на парковці».

Чи не всі… вважають, що міській владі потрібно піти назустріч водіям і влаштувати додаткові автостоянки і місця для парковок, які, можливо, будуть не на центральних вулицях міста, але будуть безкоштовними. Це дасть змогу хоч частково розвантажити центр міста від транспорту.

Івано-Франківськ явно не справляється з кількістю автомобілів. За приблизними підрахунками, кількість авто за останні роки зросла чи не в шість разів. Хто ж повинен вирішувати цю ситуацію і чи можливо її вирішити остаточно?»

На разі, виглядає на те, що депутати Івано-Франківської міськради вже «остаточно» вирішили ситуацію з… міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом. Газета «Галицький кореспондент» пише:

«На черговій, восьмій, сесії міськради депутати запропонували внести у порядок денний питання «Про дострокове припинення повноважень міського голови»…

Про підготовку сценарію з висловлення недовіри меру свідчить і створення тимчасової контрольної комісії, яка береться дослідити Анушкевичуса на предмет корупції. Комісію створили за пропозицією члена фракції "Батьківщина" Володимира Стасюка. Вона має вивчити й перевірити публікації в ЗМІ про зловживання мерії бюджетними коштами. До складу комісії увійшли депутати від усіх фракцій міськради. "За результатами звіту комісії будемо говорити, чи, можливо, журналісти-автори статей оббрехали міського голову, чистого і непорочного, та його підлеглих, чи все-таки в діях посадовців є елементи корупційних діянь чи, не дай, Боже, злочинів", - прокоментував рішення сесії голова комісії Володимир Чорноус. Сам Анушкевичус на сесії зазначив, що статей такого сумнівного змісту не читає. "Для чого мені читати цей бруд, що я, не маю чим зайнятися, чи що?" - відрізав мер. Зате, здається, серед депутатів не бракує уважних читачів.

То скільки часу Віктору Анушкевичусу залишилось керувати містом? Місяць, два, рік? Прогнози - поки що неофіційно - озвучуються різні, але всі вони для міського голови невтішні. А доки Анушкевичус готується до фатального звіту, у кулуарах вже обговорюють, хто очолить місто після нього.

За одним сценарієм, обов'язки міського голови виконуватиме секретар міськради Руслан Марцінків. Після відставки мера законодавство дозволяє йому виконувати обов'язки міського голови аж до чергових виборів. За іншим сценарієм, можуть бути призначені позачергові вибори міського голови, де основними претендентами на мерське крісло стануть лідер "Громадського форуму Івано-Франківська" Юрій Соловей та очільник міського "Фронту змін" Ігор Прокопів».

Тим часом Львівські чиновники з ОДА активно розробляють…схеми земельних афер на Львівщині. Газета «Поступ» пише:

«23 березня Герої України (Борис Возницький, Роман Іваничук, Степан Хмара, Юрій Шухевич) звернулися із відкритим листом-зверненням до Президента України Віктора Януковича з вимогою розслідувати земельні афери на Львівщині

Загалом мова йде про Брюховицькі ліси, які вже тривалий час рейдерським способом намагаються захопити так звані бізнесмени. Історія цього питання триває ще від 2004 року. Тоді Брюховицька селищна рада передала в оренду під будівництво котеджів 19 га землі фірмам «Буд дизайн» і «Новобуд-Дизайн», які належали колишньому начальнику управління земельних ресурсів Львівської області Михайлу Лавейкіну.

«Лавейкін, який є співвласником фірми «Ремонт» – справжній харцизяка, який сьогодні грабує Львівську область. Він підробив документи за підписом голови Львівської облради Гориня, які стосувалися 320 га Брюховицьких лісів. За підробку документів він мав би вже сидіти у в’язниці», – переконаний Герой України Юрій Шухевич.

Він також додав: «У Брюховичах колишній селищний голова Сало, а тепер і Процик продовжують роздавати землі біля лікувального закладу, посилаючись на рішення Мукачівського суду. Із землею геріатричного центру, директор якого відмовився підписувати документи про передачу землі, за що його доньку та онучок жорстоко вбили та спалили будинок, і ця справа теж зависла. Начальник ОБОЗ Телиця тоді просто знизав плечима, так от пане Телиця не забувайте, що сьогодні знову відкрили справу Чорновола і те, що після аварії він був живий і його кастетами добивали ви теж чудово знаєте, а це вже приховування фактів і кримінальна відповідальність».

За словами учасників дотичними до захоплення земель геріатричного центру є відомі брати-бізнесмени, депутати Львівської обласної ради Богдан та Ярослав Дубневичі, однак довести їх причетність напряму учасники прес-конференції поки що не можуть.

Ще одним ласим шматком є землі Оброшинського Науково-дослідного сільськогосподарського інституту на території Пустомитiвського району Львівської області, де землі сільськогосподарського призначення банально були переведені в категорію несільськогосподарського призначення. І завізував цей документ ніхто інший, як заступник голови Львівської ОДА, який відповідає за Євро-2012, Володимир Губицький.

Політичний діяч Степан Хмара зауважив наступне: «Посадовці, яких ми утримуємо і які живуть за кошти платників податків, займаються бандитизмом».

 

Андрій Мева, «ОстроВ»

Статьи

Мир
05.02.2025
14:00

«Почему бы не сформировать украинское правительство в изгнании?». Российские СМИ об Украине

«России нужен не замороженный конфликт, не просто прекращение военных действий, а подлинный мир, который можно было бы заключить на международной конференции, ее можно было бы назвать «Ялта-2»
Донецк
04.02.2025
22:20

«Князь»: Хочешь выжить и победить – научись штурмовать!

И вдруг – автоматная очередь прошла почти между нами, но чуть выше! Где он спрятался?! Догадка была правильной: в полевом туалете. Оттуда и лупил из калаша. Ну, «Мурчик» дал в ответ. Кричу: «Сдавайся!». А тот: «Я свой!».
Страна
03.02.2025
16:00

Гривня: проверка на прочность

Понятно, что при таком раскладе, когда национальная денежная единица держится только на зарубежной финподпитке – как-то сложно говорить о ее стабильности и прогнозировать "светлое будущее".
Все статьи